Liceul Teoretic ,,Ion Codru Dragusanu''
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

+9
Madaaa
cristina^^criics
andasilea
Marian
deliciosz
roxi94c
Ionutz
one^
thea
13 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  andasilea Joi Apr 29, 2010 2:15 am

affraid AUCHHH
andasilea
andasilea

Mesaje : 148
Data de înscriere : 20/04/2010
Varsta : 43
Localizare : Victoria

http://larosedebrasov.skyrock.com

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  succubus8 Joi Apr 29, 2010 8:11 pm

afro


Ultima editare efectuata de catre succubus8 in Joi Mai 06, 2010 7:19 pm, editata de 1 ori
succubus8
succubus8

Mesaje : 54
Data de înscriere : 20/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Shamballa..:))

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  andasilea Joi Apr 29, 2010 10:11 pm

cheers ASA E
cum ar zice IX-Umanul SE STIE

HAideti sa nu generalizam si sa ne intoarcem la intrebarea : De ce nu vb despre mate?
andasilea
andasilea

Mesaje : 148
Data de înscriere : 20/04/2010
Varsta : 43
Localizare : Victoria

http://larosedebrasov.skyrock.com

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  Haselnuss Vin Apr 30, 2010 5:27 am

pentru ca matematica nu e pentru toti, si trebuie sa vorbesti de ea ca o stiinta exacta , nu ii poti spune cuiva gen : "Bai eu cred ca vine asa problema asta"..si el iti zice "Bine bine da' unde pui formula?" sau cum o aplici, sau eu stiu o gramada de astfel de exemple, so eu raman cu umanistii Laughing Laughing Laughing Laughing . pentru mine matematica e intr-un tinut foarte indepartat.
Haselnuss
Haselnuss

Mesaje : 49
Data de înscriere : 21/04/2010

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  succubus8 Vin Apr 30, 2010 8:50 pm

monkey monkey


Ultima editare efectuata de catre succubus8 in Joi Mai 06, 2010 7:20 pm, editata de 1 ori
succubus8
succubus8

Mesaje : 54
Data de înscriere : 20/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Shamballa..:))

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  Ionutz Vin Apr 30, 2010 9:52 pm

as pune teza ce ne-a dat-o aici sa vad care are curaj sa zica ca e frumoasa matematica Smile)
Ionutz
Ionutz

Mesaje : 58
Data de înscriere : 22/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Victoria

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  thea Mar Mai 04, 2010 5:35 pm

aia care ' e tampesc de la atata invatat'Smile)Smile) hai ma tzu nu te mai plange atata:))
thea
thea

Mesaje : 22
Data de înscriere : 23/04/2010
Varsta : 33

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  thea Mar Mai 04, 2010 5:47 pm

succubus8 a scris:A fi la uman nu inseamna a fi lenes neaparat....si daca e sa vorbim de uscaturi sa ma ierte colegii dar sunt si in real.

da paula dar cati au talent la romana? cati au ales uman pentru ca le place sa citesca o carte sau sa compuna ceva literatura.... la acele persoane care prefera sa nu lupte si sa aleaga un profil uman doar pentru a scapa de mate si nu pentru ca iubesc romana:)
in fine cred ca pentru a sti ceva si pe a fi bun intr-un domeniu trebuie sa lupti
thea
thea

Mesaje : 22
Data de înscriere : 23/04/2010
Varsta : 33

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  Haselnuss Mier Mai 05, 2010 12:55 am

intrebare ...cati de la real sunt atat de straluciti la mate???
Haselnuss
Haselnuss

Mesaje : 49
Data de înscriere : 21/04/2010

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  thea Mier Mai 05, 2010 1:28 am

Haselnuss a scris:intrebare ...cati de la real sunt atat de straluciti la mate???
nu vreau sa fiu rea dar prefer un realist aproape corigent decat un umanist premiant care nu iubeste romana...
thea
thea

Mesaje : 22
Data de înscriere : 23/04/2010
Varsta : 33

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  andasilea Mier Mai 05, 2010 2:33 am

Cu riscul de a fi INJURATA o sa va rog sa incetati cu disputa uman-real, ca sa nu fiu eu fortata sa intervin.
Si cu riscul de a spune iar: sunt domenii diferite: a fi la real nu inseamna ca esti Fat Frumos cu stea in frunte, iar a fi la uman nu inseamna ca esti prostul prostilor.

SA VA INTRE BINE IN CAP TUTUROR CA SUNTETI ELEVII ACELUIASI LICEU... asa ca Give it a break si hai sa discutam lucruri mai serioase decat cele de pana acum, pentru ca din punctul meu de vedere, ca profesor si la uman si la real, FRATI FARTATI... MAI AVETI MULT DE INVATAT... ca sunteti (indiferent de R sau U) la genunchiul broastei.

Sper sa nu sar calul acum, dar la urmatoarea afirmatie de genul : noi, umanu' sau noi, realu', prefer sau nu prefer... primiti un vot de blam si inchid subiectul.

Iar daca nu va convine, stati pe messenger... aici raman oamenii care nu se urasc iremediabil.
Argumentati-va parerea Smile
andasilea
andasilea

Mesaje : 148
Data de înscriere : 20/04/2010
Varsta : 43
Localizare : Victoria

http://larosedebrasov.skyrock.com

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  RadioactiveToy Mier Mai 05, 2010 4:15 am

Oare ce-i mai rău? Să fii un umanist care fuge de matematică sau un realist care s-a dus la real doar pentru că aşa i-au zis părinţii, deşi bietul copil nu face faţă? Doar pentru că nişte neavizaţi (ca să nu mă exprim mai urât) au spus că umaniştii sunt proşti (aşa cum susţin, din păcate, şi unii profesori care nu au auzit în viaţa lor de psihologie şi de inteligenţe multiple), nu înseamnă că au dreptate. E foarte uşor să pui etichete când ai lacune în cultura generală. Felul acesta elitist şi arogant de a-i privi pe ceilalţi duce de multe ori la extremism... De altfel, cei mai mulţi nu se gândesc nici la faptul că oraşul nostru e izolat iar părinţii nu au intotdeauna posibilitatea de a-i trimite pe copii într-un alt oraş, unde ar avea mai multe oportunităţi în ceea ce priveşte alegerea profilulul potrivit.
Dar... e mult mai uşor să-i judeci pe ceilalţi după principiul "umaniştii-s proşti, iar realiştii-s buni" (oare care profesOR spunea asta? Twisted Evil ). De ce să gândim un pic, când putem pune etichete simpliste, care nu necesită prea mult efort intelectual?


Ultima editare efectuata de catre RadioactiveToy in Mier Mai 05, 2010 11:47 am, editata de 1 ori
RadioactiveToy
RadioactiveToy

Mesaje : 7
Data de înscriere : 23/04/2010
Varsta : 46

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  Ionutz Mier Mai 05, 2010 4:42 am

teooo terminaaaa ..... fiecare alege ce vrea uman sau real si nu cont dak i pune partintii sau nu Smile) .... de ex eu am mers la real pt ca acolo mergeau cei mai multi colegi
deci UMAN = REAL la inteligetaaaaaa si real e mai bun la sport Smile)))
Ionutz
Ionutz

Mesaje : 58
Data de înscriere : 22/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Victoria

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  RadioactiveToy Mier Mai 05, 2010 11:56 am

Ionutz a scris:teooo terminaaaa ..... fiecare alege ce vrea uman sau real si nu cont dak i pune partintii sau nu Smile) .... de ex eu am mers la real pt ca acolo mergeau cei mai multi colegi
deci UMAN = REAL la inteligetaaaaaa si real e mai bun la sport Smile)))

lol!

La real cam ai de unde alege pentru a face o echipa de fotbal, de exemplu Twisted Evil
În general la uman sunt cam puţini băieţi (în afară de clasa mea). tongue
RadioactiveToy
RadioactiveToy

Mesaje : 7
Data de înscriere : 23/04/2010
Varsta : 46

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  succubus8 Mier Mai 05, 2010 9:58 pm

Sleep


Ultima editare efectuata de catre succubus8 in Joi Mai 06, 2010 7:18 pm, editata de 3 ori
succubus8
succubus8

Mesaje : 54
Data de înscriere : 20/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Shamballa..:))

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  Ionutz Mier Mai 05, 2010 11:04 pm

as fi scris ceva acuma dar ma abtin Smile)
Ionutz
Ionutz

Mesaje : 58
Data de înscriere : 22/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Victoria

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  andasilea Joi Mai 06, 2010 3:02 am

eu voi afirma inca o data ca sunteti elevii aceluiasi liceu. Ar trebui sa ne pese sa promovam imaginea liceului nu sa ne muscam de nu zic unde pe la spate. Se pare ca, din pacate, muscatoria este unanima in ROmania. As zice ca sunt dezamagita ca forumul care trebuia sa ne apropie ne face sa ne uram sau sa ne reprosam ca suntem sau nu suntem intr-o clasa.
O sa spun pt ultima data: suntem elevii aceluiasi liceu, vorbeam de mate, nu de clase.

Sper ca ati inteles.

Daca nu... asta e... imi bat iar gura degeaba.

PS : Tzuny... am invatat azi ca tacerea e de aur. Slava Domnului ca nu ai zis nimic. Iti apreciez decizia din suflet.
andasilea
andasilea

Mesaje : 148
Data de înscriere : 20/04/2010
Varsta : 43
Localizare : Victoria

http://larosedebrasov.skyrock.com

Sus In jos

de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica???? - Pagina 2 Empty Re: de ce nu vorbeste nimeni si despre matematica????

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum