Liceul Teoretic ,,Ion Codru Dragusanu''
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vine septembrie, incepe un nou an scolar

In jos

Vine septembrie, incepe un nou an scolar  Empty Vine septembrie, incepe un nou an scolar

Mesaj  andasilea Joi Aug 26, 2010 12:06 am

Dragii mei,
Mai sunt putine zile de vacanta si ar cam trebui sa va ganditi la noul an scolar.
Cu ce ganduri incepeti anul scolar 2010-2011 ? Ce va propuneti sa faceti?
andasilea
andasilea

Mesaje : 148
Data de înscriere : 20/04/2010
Varsta : 43
Localizare : Victoria

http://larosedebrasov.skyrock.com

Sus In jos

Vine septembrie, incepe un nou an scolar  Empty Ganduri la inceput de an scolar

Mesaj  cristina Mar Sept 14, 2010 3:00 am

Parinte si dascal,pastrand vie in suflet amintirea atator inceputuri de an scolar,m-am trezit zilele acestea intrebandu-ma ce atitudine ar trebui sa adopt in fata anului scolar 2010/2011,care incepe rastignit pe o frunza ,intr-o zi de 13.
Sub povara unor sarcini absurde impuse de o lege a invatamantului care se vrea occidentala, incepe inca un an scolar.Sufletul si toate gandurile mele s-ar revolta pentru atatea nedreptati facute dascalilor romani!...Cu toate astea, un singur lucru mi-l repet din cand in cand,atunci cand mi-e greu:
,, A fi tu insuti,fara compromisuri si lamentari inutile, e una din provocarile vietii.Nu te invata nimeni sa zambesti, la fel cum nu te invata nimeni sa plangi.,,
Oricat de sumbru e tonul gandurilor mele,un lucru e cert :Am asteptat cu nerabdare prima zi de scoala.De 20 de ani o retraiesc, insa de fiecare data cu alta emotie.Va doresc tot ce-mi doresc si mie:sanatate,putere de munca,bucurii,impliniri si...elevi care sa primeasca si sa inteleaga pe langa cunostintele pe care le transmitem,o particica din imensitatea acelei iubiri pe care numai un suflet de dascal o poate darui. Pe curand!
prof.Cristina Fogoros

cristina
Vizitator


Sus In jos

Vine septembrie, incepe un nou an scolar  Empty Re: Vine septembrie, incepe un nou an scolar

Mesaj  andasilea Vin Oct 22, 2010 1:23 am

Multumim mult pentru gandurile de la acest inceput de an scolar.
andasilea
andasilea

Mesaje : 148
Data de înscriere : 20/04/2010
Varsta : 43
Localizare : Victoria

http://larosedebrasov.skyrock.com

Sus In jos

Vine septembrie, incepe un nou an scolar  Empty Re: Vine septembrie, incepe un nou an scolar

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum